Obsługiwanych jest do 5 plików, każdy o rozmiarze 10 MB. dobrze
YINGDA TECHNOLOGY LIMITED 86-755-23763623 sales@yingdapc.com
Aktualności Uzyskaj wycenę
Dom - Aktualności - Co to jest PVC vs LSZH vs OFNP?

Co to jest PVC vs LSZH vs OFNP?

July 22, 2021

Teraz na rynku są zwykle 3materiały do ​​światłowodowych kabli wewnętrznych, jaka jest różnica?Wiele osób się nad tym zastanawia, więc dzisiaj poznajmy tę tajemnicę.

 

PCV Odporny na utlenianie i degradację.Jest powszechnie stosowany do poziomych ciągów z centrum okablowania.Ciężki czarny dym.
ŁSZH Posiada specjalną powłokę opóźniającą sławę.Stosuje się go między piętrami w budynku.
Niski dym, niska toksyczność.
OFNP Przestrzeń wewnątrz budynku stworzona przez elementy budowlane, przeznaczona do ruchu powietrza.Zwykle jest to praca w przypadku pionowych przebiegów między piętrami.
Plenum, samogasnące.

 

Poniżej zdjęcie po odpaleniu:

najnowsze wiadomości o firmie Co to jest PVC vs LSZH vs OFNP?  0
Jak wybrać kable światłowodowe z różnymi materiałami płaszcza zewnętrznego?
Aby zapobiegać i zmniejszać prawdopodobieństwo pożarów w scenariuszach okablowania, takich jak centra danych, musisz wiedzieć, do jakiego poziomu należy Twoje centrum danych, do jakiego celu jest używane, jakie specjalne wymagania itp. zabezpieczenia zewnętrzne oparte na normach.


1. Azgodnie z obszarem układu
Ogólnie rzecz biorąc, kable światłowodowe Plenum nadają się do stosowania w obszarach okablowania poziomego i środowiskach wypełnionych powietrzem (rury transportowe, systemy uzdatniania powietrza).W takim środowisku panuje cyrkulacja powietrza, a pożary są trudne do opanowania.Dlatego najlepszym wyborem jest użycie ognioodpornych kabli światłowodowych OFNP;

Kable światłowodowe Riser/PVC nadają się do stosowania w obszarze pionowego okablowania szkieletowego, aby zapewnić połączenie między urządzeniami wejściowymi lub pomieszczeniami komputerowymi a szafami komunikacyjnymi na różnych piętrach.Możliwość pożarów na dużą skalę jest niewielka, a poziom środka zmniejszającego palność osiąga OFNR.

Kable światłowodowe LSZH są często używane w obszarach ogólnych, nawet w przypadku pożaru, ponieważ uwalniany przez nie dym jest nietoksyczny, może uniknąć obrażeń ratowników.

 

2.Azgodnie z klasą i wielkością centrum danych.
Ponieważ centra danych o różnych rozmiarach mają różne skutki po pożarze, amerykański standard NEC zaleca stosowanie kabli światłowodowych odpowiednich do różnych środowisk.

Ogólnie rzecz biorąc, kable światłowodowe Plenum nadają się do użytku w dużych/bardzo dużych centrach danych, centrach danych odpornych na uszkodzenia/równoległej konserwacji;

Kable światłowodowe Riser/PVC są powszechnie stosowane w średnich centrach danych, redundantnych centrach danych.

Kable światłowodowe LSZH Kable są często używane w małych centrach danych i ogólnych korporacyjnych pomieszczeniach komputerowych.


Oczywiście zewnętrzna powłoka kabla światłowodowego jest tylko częścią zapobiegania i kontroli pożaru.Aby lepiej zmniejszyć ryzyko i utratę pożaru, niezbędne jest zaplanowanie miejsca instalacji okablowania na wczesnym etapie i rozplanowanie ostrzeżenia pożarowego na późniejszym etapie.Zapewnij bezpieczeństwo centrum danych.