Co to są kable krosowe światłowodowe OM5?

August 11, 2021
najnowsze wiadomości o firmie Co to są kable krosowe światłowodowe OM5?

Co to jest włókno OM5?

 

Zgodnie z normą ISO/IEC 11801 światłowód OM5 charakteryzuje się szerszym zakresem długości fal od 850nm do 953nm.Został stworzony, aby wspierać multipleksowanie z podziałem fal krótkich (SWDM), które jest jedną z wielu nowych technologii opracowanych do transmisji 40Gb/s i 100GB/s.W czerwcu 2016 r. zatwierdzono do publikacji nowy standard szerokopasmowego światłowodu wielomodowego ANSI /TIA-492AAAE.W październiku 2016 r. ogłoszono, że włókno OM5 jest oficjalną nazwą okablowania zawierającego WBMMF (szerokopasmowe światłowód wielomodowy) normy ISO/IEC 11801. Od tego czasu tempo rozwoju nowych typów szerokopasmowych światłowodów wielomodowych OM5 stosowanych w budynkach i centrach danych było silnie promowane w wielu aspektach.

 

Włókno OM5 to zoptymalizowane laserowo światłowód wielomodowy (MMF), który określa charakterystykę szerokości pasma dla multipleksowania z podziałem długości fali (WDM).Celem tej nowej metody klasyfikacji włókien jest obsługa różnych „krótkich” fal o długości od 850 nm do 950 nm, które po polimeryzacji nadają się do zastosowań o dużej szerokości pasma.

 

Technologia światłowodowa OM5 została pierwotnie opracowana do zastosowań w centrach danych.Z obecnego rozwoju wkrótce stanie się idealnym wyborem do budowy sieci szkieletowej.

 

Może nie tylko obsługiwać system Wi Fi 802.11ac, ale także obsługiwać sieć bezprzewodową 5G o wysokiej gęstości.

 

 

Dlaczego warto wybrać światłowód OM5?

 

1. Światłowód OM5 jest co najmniej tak dobry jak OM4 w obsłudze wszystkich tradycyjnych aplikacji i jest w pełni kompatybilny i interoperacyjny ze światłowodami OM3 i OM4.

 

2. Om5 jest przeznaczony do obsługi co najmniej czterech tanich długości fal w zakresie 850-950 nm, tak aby zoptymalizować obsługę pojawiających się aplikacji multipleksowania z podziałem fal krótkich (sdwm), zmniejszyć liczbę włókien równoległych o co najmniej cztery razy, użyj tylko dwóch włókien (zamiast ośmiu), aby nieprzerwanie przesyłać 40Gb/s i 100GB/s, zmniejszyć liczbę włókien i osiągnąć wyższą prędkość.W przyszłości technologia SWDM może być również wykorzystana do osiągnięcia prędkości transmisji Ethernet 200, 400 i 800 Gb/s w światłowodzie wielomodowym.

 

3. Om5 jest sprzedawany na całym świecie, a fabrycznie zakończone światłowodowe kable krosowe dostarczane przez Yingda zostały zainstalowane w różnych środowiskach sieciowych, w tym w kampusach, budynkach i centrach danych.

 

 

YINGDA może zaoferować wszystkie rodzaje kabli krosowych lub kabli, które są szeroko stosowane na rynku, zapraszamy do zapytania pod adresem:

E-MAIL: sales@yingdapc.com

TEL: +86 18688982406

najnowsze wiadomości o firmie Co to są kable krosowe światłowodowe OM5?  0najnowsze wiadomości o firmie Co to są kable krosowe światłowodowe OM5?  1

Patchcord LC-LC OM5 Duplex 1m LSZH 3.0mm zipcord

 

najnowsze wiadomości o firmie Co to są kable krosowe światłowodowe OM5?  2najnowsze wiadomości o firmie Co to są kable krosowe światłowodowe OM5?  3najnowsze wiadomości o firmie Co to są kable krosowe światłowodowe OM5?  4najnowsze wiadomości o firmie Co to są kable krosowe światłowodowe OM5?  5

najnowsze wiadomości o firmie Co to są kable krosowe światłowodowe OM5?  6najnowsze wiadomości o firmie Co to są kable krosowe światłowodowe OM5?  7